• Hareket Tarihi: 01 Kasım 2022
 • Ücret: 695 $

KUDÜS ve Mescid-i Aksa Turu / 01 - 04 KASIM 2022
Yakın Otelde Yarım Pansiyon Konaklama  (3 Gece 4 Gün)

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANIN'DAN TARİFELİ UÇUŞ
MESCİDİ AKSA’DA CUMA NAMAZI

Hareket: 01 Kasım 2022 Salı, günün ilk  saatlerinde 02.00' da Bursa Fomara meydandan hareket ederek Havalimanına hareket.

1.GÜN: İSTANBUL-TELAVİV-YAFA-KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 04.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-784 sefer sayılı uçağı ile saat 06.40 de Telaviv’e hareket. Yerel saat ile 08:45 da Telaviv uluslararası Ben Gurion havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa'ya gidiyoruz. Dünyanın ilk şehirlerinden, Yafa şehrinde Eski Saray, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini görüyoruz. Kudüs’e 1 saatlik yolculuk sonrasında otele geçiş. Giriş işlemlerimizin ardından 1 saat dinlenme molasının akabinde lobide buluşarak Mescid-i Aksa Camii ve külliyesine ulaşıyoruz. Burada Peygamber Efendimizin Miraca yükseldiği Hacer'ul-Muallak Muallak taşının bulunduğu Kubbetü’s-Sahra'y’ı ziyaret ediyoruz. Sultan 2. Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabını ve mağarayı göreceğiz. Ziyaretimizin nihayetinde Peygamberimizin Mirâc’a yükseldiği nokta olan Kubbetü’n-Nebî’yi ve Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Burada ikindi ve akşam namazlarını kılıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: KUDÜS- ZEYTİNDAĞI

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltının ardından Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisinde ki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. ViaDolarosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktalarda kilise ve ziyaret noktaları bulunur. Hıristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olurlar. Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyame kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarılan Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görerek Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrasında avlu içerisinde yer alan KayıtbaySebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz. Buradan Mervan b. Abdülmelik tarafından yapılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesini göreceğiz. Bu ziyaretlerimizin nihayetinde öğle yemeği yiyerek Yahudilerin kutsal şabat bayramı sebebi ile ağlama duvarı ve içerisindeki havrayı ziyaret ediyoruz. İçeride fotoğraf çekimi yasak olduğundan dışarıda fotoğraf çekilebilir. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz.

3.GÜN: ÖLÜDENİZ  ERİHA - AL HALİL

Bugün ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağı’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtımı. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız.Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından el-Halil şehrine varacağız. El-Halil külliyesi içerisinde  Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Nureddin Zengî mihrabını da göreceğiz. Ardından 20 dakikalık bir yolculuk ile Helhul kasabasındaki Hz.Yunus (a.s.) makamı ziyaret edilecek. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü denize geliyoruz. Eriha’da öğle yemeği molası. Dünya’nın en çukur bölgesi olan deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, Ölü deniz Lut Gölü’nün görülmesi Yol üzerinde Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde Geceleme otelimizde.

4.GÜN:  KUDÜS-TEL AVİV-İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı için otele dönülecek. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından, öğlene kadar Mescid-i Aksa’da ibadet için serbest zaman. Öğle ve ikindi namazları sonrası Kudüs’ten ayrılış. Ardından Telaviv Ben Gurion havaalanına geçiyoruz. Saat 21.00’de Türk Havayollarının TK-789 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket. Gece 00.25 Sularında İstanbul Atatürk Havaalanına varış ve keyifli gezimizin sonu.

Önemli Not; Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Kudüs Otelleri; Yakın, yürüme mesafeli otellerdir.

 • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • Otel'de 3 Gece Konaklama
 • Sabah kahvaltıları (3 Adet)
 • Akşam yemekleri  (3 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize ve Teminat Ücreti
 • Türkiye’nin Her Yerinden Bağlantı Ücreti
 • Bursa Havalimanı Transferleri

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Uçuştan en geç 2 saat önce bildirilen havalimanı Dış Hatlar Gidiş bölümünde hazır bulununuz.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10´ luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için gecerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)

Diğer Paketler

Kudüs Turu - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
Bursa'dan özel olarak kutsal beldelere hizmet sorunsuz bir şekilde devam ediyor. PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI KUDÜS TURU CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA 4 GÜN / 3 GECE El-Halil / / Halhul / Erîha / Lût Gölü (Ölü Deniz) / Yafa / Tel
bursadan-aksa-turlari-tel-aviv-el-halil-beytlahm-lut-golu-bursadan-ozel-turlar-kasim-ayi-kudus-turu-bursa-kudus-