• Hareket Tarihi: 22 Nisan Pazartesi 2019
  • Ücret: 850 TL
KAPADOKYA - AKSARAY – TUZ GÖLÜ - GAZİANTEP - HALFETİ – ŞANLIURFA – KONYA – TARSUS – ADANA
4 GÜN 3 GECE, 4-5 YILDIZLI OTEL. 22 Nisan Pazartesi 2019

1.GÜN 22 Nisan Pazartesi 2019; |  BURSA

Değerli misafirlerimiz ile Cuma akşamı saat 22:30'da Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında (Fomara) buluşup hareket ediyoruz, dileğen yolcularımız  güzergah üzerinden de binebilirler. Gece Yolculuğu.

2.GÜN 23 Nisan Salı  2019; | TUZGÖLÜ – KAPADOKYA – NİĞDE (710 KM)

Lüks otobüsümüz ile gece yolculuğumuz devam ediyor. Namaz ve ihtiyaç molalarına özen göstererek Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’nı karşılayan ve ülkemizin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan Tuzgölü çevresine ulaşıyoruz. Hava ve vakit şartlarına uygunsa bölgeyi fotoğraflamak için serbest zaman ve kısa bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz dinlenme tesisinde ekstra olarak kahvaltı yapabilirler. Ardından Kapadokya gezimize başlıyoruz, Paşabağları (Rahipler Vadisi): 3 başlı ve mantar şeklindeki peri bacalarının yer aldığı Hristiyan rahiplerin yaşadığı kayaların bulunduğu vadi. Seramik Atölyesi: Kızılırmak'ı bölgeden geçmesi Kapadokya'yı seramikleriyle ünledirmiştir. Bu yüzden bizde bir seramik atölyesi ziyaret edip tekmeli tezgâhta çamura nasıl şekil verildiğini izleme şansı yakalayacağız. Göreme Acık Hava Müzesi: 11., 12. yy ait içi fresklerle süslü kiliselerin olduğu eski bir manastır. Unesco'nun tarihi kültür mirası listesinde yer alan bir müze. Esentepe Panaroma: Balonların uçtuğu vadilere bakan bölgenin en güzel seyir noktası. Uchisar Kale Altı: Uçhisar Kalesinin fotoğrafının çekildiği en güzel nokta. Güvercinlik Vadisi: Güvercin evlerinin görülebildiği Kapadokya’nın en güzel seyir alanından biri. Onxy Taş Atölyesi: Değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgiler alınabilecek bir atölye  noktasından sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Bursa > Tuzgölü 470 km | Tuzgölü > Kapadokya 150 km | Kapadokya > Niğde 90 KM |

3.GÜN 24 Nisan Çarşamba 2019; | TARSUS - GAZİANTEP  (420 KM)

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Mersin ilçesi Tarsus’a doğru yola çıkıyoruz. Ashab-ı Kehf (Yedi uyurlar) diye adlandırılan ve Kuran-ı Kerim’de Kehf süresinde bahsedilen yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz.Ardından Nusret Mayın Gemsi’ni Panoromik olarak görüp ziyaretimizi bitirdikten Gaziantep’e hareket. Gaziantep şehir turumuzda, Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ni görüyoruz. Hemen ardından yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz meşhur Antep çarşılarında serbest zaman verip, akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Niğde > Tarsus 160 km | Tarsus > Gaziantep 270 km |

4.GÜN 25 Nisan Perşembe 2019; | G.ANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA – G.ANTEP (370 KM)

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile (Ekstra) güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Ardından, Şanlıurfa’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Şanlıurfa’da önce Hz. Eyüp’ün makamına ulaşıyor ve Çile Çektiği Kuyuyu ve Çeşmeyi görüyoruz. Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'yı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü (Balıklı Göl) ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Şehre özgü yöresel ürünlerin satın alınabilmesi ve gezi için yarım saatlik serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Şanlıurfa yöresine özgü akşam yemeği (Tur ücretine dahil, Menü olarak.) sonrasında dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra) programı düzenliyoruz. Sıra gecesi ardından konaklama için Gaziantep’deki otelimize hareket ediyoruz.

Gaziantep > Halfeti 100 km | Halfeti > Ş.Urfa 120 km | Ş.Urfa > Gaziantep 150 km |

5.GÜN 26 Nisan Cuma 2019; | GAZİANTEP – KONYA – BURSA (1050 KM)

Otelimizde alacağımız zengin açık büfe kahvaltının ardından, eşyalarımızı ile birlikte rehberimizin belirteceği erken saatte lobide buluşuyoruz. Valizlerimizi aracımıza yükledikten sonra otelden ayrılıyoruz. Sabah dönüş yolculuğuna başlamak üzere otobüslerimize binip Konya’ya ulaşıyoruz. Bir dönem Selçuklu ’ya başkentlik yapmış Konya’daki ilk durağımız, şehrin tam merkezinde bulunan Alaattin Tepesini Panoramik olarak görüyoruz. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'nin gönül dünyasında büyük değişikliklere sebep olan kuvvetli bir din âlimi Şems-î Tebrîzî’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Yeşil Kubbe, Dergâh odaları ve Mevlana Türbesini görmek üzere Mevlana Müzesine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Mevlana müzesinin yanında ekstra olarak yöreye has etli ekmek yiyebilirler. Konya’dan ayrılıp Gece geç saatte turumuzun başlangıç noktası olan Bursa’da siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Gidiş-Dönüş yeni Mercedes otobüsle ulaşım, Otobüs içi ikramlar, 3 gece otellerde konaklama, 3 açık büfe sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği, Turizm Seyahat Sigortası, Rehberlik hizmeti. Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tur ücreti 2-3 kişilik odada tek kişilik fiyatıdır. Müze girişleri, öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler, şahsi harcamalar, Sıra gecesi ve otellerdeki özel kullanımlar ücrete dahil değildir.

Tur ücreti 2-3 kişilik odada tek kişilik fiyatıdır. Müze girişleri, öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler, şahsi harcamalar, Sıra gecesi ve otellerdeki özel kullanımlar ücrete dahil değildir.

Etiket:

Diğer Paketler

Kapadokya Gap - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
OsmangaziTur umre 2016, umre turları 2016, diyanet umre, diyanet umre turları, umre, umre şirketleri, umre firmaları, ucuz umre turları, ümre turlari, ümre fiyatlari, uygun fiyata umre, umre fiyatları, umre programları, umre tur programları, umre tur fiyatlari, umreye, turlari, 2014 Umre Organizasyonu
kapadokya-gap-umre-bursa-dan-umre-bursa-umre-bursa-kultur-turlari-bursa-balkan-turlari-avrupa-turlari-her-ay-umre-ucuz-umre-ekonomik-umre