• Hareket Tarihi: 17 Haziran Pazar 2018
 • Ücret: 650 €
BÜYÜK BALKAN TURU (7 GÜN - 8 ÜLKE)
Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Saray Bosna, Sırbistan, Bulgaristan

1.GÜN :  Sabah saat 04:00'de misafirlerimizi, buluşma noktasından yada evlernden alınarak yola çıkıyoruz. Karacabey İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gümülcine ye geliyoruz. Çay ve kahve molası ve bu bölgede çekilmiş taze türk kahvesi satın aldıktan sonra Kavala’ya ulaşıyoruz. Kavala Kurabiyemizi alıp, Su kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim Paşa Cami, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda Kavala’dan ayrılıp Selanik’e Ulaşıyoruz. Selanik‘te görülecek yerler; (Atatürk’ün Evi, Beyaz Kule, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı)  Akşam Yemeği & Konaklama SELANİK. 

2.GÜN : Otelde alacağımız kahvaltının ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’te Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Camii, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Turumuzun bitiminden sonra Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol güzergahında Kalkandelen (Tetova) Harabatibaba Tekkesi ile Alaca Camiini görüyoruz. Akşam saatlerinde Ohri’ye ulaşıyoruz. Dünyanın en derin göllerinden olan Ohri gölünde isteyenler ile tekne turu yapıyoruz Akşam Yemeği & Konaklama OHRİ. 

3.GÜN :  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'ı görüyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Kısa bir yolculukla Karadağ’a geçip, Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış. Akşam Yemeği & Geceleme BUDVA. 

4.GÜN :Sabah kahvaltısından sonra yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra, tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehiri, Muhteşem doğal güzelliğe sahip Kotor Körfezini geçip, Dubrovnik’e hareket ediyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik’e ulaşıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehiri geziyoruz. Akşam üzeri Bosna’ya doğru hareket edip, Akşam Yemeği & Konaklama MOSTAR. 

5.GÜN :Kahvaltımızın ardından, 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra Saraybosna’ya ulaşıp, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olan Latin Köprüsü, Saraybosna'da turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Morica Han, Aliya İzzet Begoviç’in mezarının da bulunduğu şehitliği göreceğiz. Akşam Yemeği & Konaklama SARAYBOSNA.

 6. GÜN :Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından, Belgrad’a hareket ediyoruz. Bosna’dan itibaren, birçok kasaba ve köyleri seyrederek yapacağımız yolculukta Belgrad şehrini panoramik olarak gezip, Niş üzerinden Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya Akşam Yemeği & Konaklama SOFYA. 

7.GÜN :Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrası panoramik Sofya turumuza başlıyoruz. Sofya turumuzun ardından ise Türkiye’ye dönüş yolculuğumuza devam ederek Plovdiv’i gezip, akşam saatlerinde Sınır kapısından geçip, Edirne ciğeri (Ekstra) yiyoruz. Gece geç saatlerde Bursa’ya siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak bir başka OSMANGAZİ TUR Programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 • Lüks araç ile seyahat.
 • 6 Gece ekseriyetle 4 yıldız otellerde konaklama, 6 sabah kahvaltısı, 6 akşam yemeği
 • Programda belirtilen ekstra olmayan gezi-transferler.
 • Türkçe Rehberlik hizmeti.
 • Tüm yerel vergiler ve TR KDV.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

 • 15 TL “Yurt Dışı Çıkış Harcı”
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • Şengen Vizesi 125 Euro. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır.
 • Ekstra harcamalar ve otellerdeki mini bar kullanımları. Öğle yemekleri.
 • Selanik Sirtaki gecesi Yemekli müzikli (35 €), Ohrid’te Tekne turu (10 €.)

 • Yolculuğumuz araç ile yapılacağından rahat kıyafetler tercih ediniz. Mevsim şartları ülkemize göre daha soğuk olduğundan hazırlıklı olmanızda fayda olacaktır. Söz konusu ülkelerde damak tadımıza uygun yemekler yiyebileceğimiz gibi, namaz vakitleri konusunda da hassasiyetlerimiz üst düzeydedir. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden bize sorabilir yada araya bilirsiniz.

Yukarda bilgileri bulunan turumuz için Şengen vizesi şartı vardır. Yeşil pasaport sahipleri Şengen vizesinden muaftır. Osmangazi Turizm, yurtdışı vize hizmeti konusunda seyahat satın alan yada münferit olarak Şengen bölgesine gitmek isteyenler için vize alımı hizmeti vermektedir. 

Diğer Paketler

Büyük Balkan - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
Bursa'dan hareketle baştan sona Büyük Balkan Turu.
balkan-gezisi-bursa-kalkisli-kosova-makedonya-arnavutluk-karadag-saray-bosna