• Hareket Tarihi: 24 Mart 2018 Cumartesi
  • Ücret: 1300 €

İSPANYA ENDÜLÜS TURU(12 GÜN, 10 ÜLKE)
Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, İtalya, Fransa, İspanya, Fas, Portekiz (6000 km.)       

1. Gün; Saat 02.00 de Bursa’dan hareketle, Bandırma Keşan üzerinden, İpsala’ya ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gümülcine ye geliyoruz. Burada çay ve kahve molası ile bu bölgede çekilmiş taze türk kahvesi satın aldıktan sonra Kavala’ya ulaşıyoruz. Kavala Kurabiyemizi alıp, Su kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim Paşa Cami, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda Kavala’dan ayrılıp Selanik’e Ulaşıyoruz. Selanik‘te; Atatürk’ün Evi, Beyaz Kule, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanını geziyoruz. Konaklama SELANİK  (700 km.)

2. Gün; Otelde alacağımız kahvaltının ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’te Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışveriş için serbest zaman. Turumuzun bitiminden sonra Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad şehrini panoromik olarak gezip, Konaklama BELGRAD (700 km.)

3. Gün; Otelde alınacak kahvaltının ardından Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb’e yol alıyoruz. Zagreb şehir turumuzu yapıp, Slovenya’nın Lubjana şehrinden geçerek İtalya’ya yol alıyoruz. Italya’nın Adriyatik Denizi kıyısındaki güzel şehri Trieste’ye varmadan Sezena’da konaklıyoruz. Otel SEZENA   (650 km.)

4. Gün; Kahvaltı sonrası Önce İtalya’nın Venedik şehrinin tarihi, tuıristik özelliklerini keşfedip, Gezimizde, yürüyerek tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanalı görüyoruz. Gondol (20 €.) ile kanallar gezisine katılarak romantik gezme imkânı yakalıyoruz. Akşam saatlerinde Genova’ya doğru yola devam ediyoruz. Bu şehri panaromik olarak gördükten sonra Savona şehrine geliyoruz. Otel SAVONA (600 km.)

5. Gün; Kahvaltı sonrası, Nice ve Cannes şehirlerinin yanıdan geçerek Fransa’nın sahil kentlerinden olan Marsilya’ya ulaşıyoruz. Buranın tarihi ve turistik güzelliklerini keşfedip, İspanya’ya doğru yola devam ediyoruz. Barselona’ya varınca La Rambla caddesinin gece manzarasını görüp Montjuic tepesinden Barselona’yı kuşbakışı izliyoruz. Otel BARSELONA (880 km.) 

6. Gün;  Kahvaltı sonrası Barselona’da Panaromik Şehir turu. Sonrası Plaza De Catolunya Meydanı, La Rambla  Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagra de Familia, Park Guell, Montjuic Tepesi, Camp Nou Stadium Barcelona stadyumu Görüyoruz. Valencia’ya hareket. Valensiya şehir turunda; Eski Şehir, Valencia Katedrali, Ciencias (Bilim ve Sanat Şehri) Avrupa’nın en büyük akvaryumu olan Oceanografig binasıda görülecek yerler arasındadır. Otel VALENSİA (360 km.)

7. Gün; Kahvaltı sonrası Granada’ya hareket. Elhamra Sarayı turunu yapıyoruz . Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Sanat Tarihinin en önemli eserlerinden biridir. ISABAL CATOLİNA meydanında serbest zaman. Otel GRANADA (500 km.)

8. Gün; Kahvaltı sonrası, Kahvaltı sonrası Avrupa kıtasının en güney ucu Tarifa (Cebel-i Tarık’a) hareket. Karşı sahilinde Fas’ın Tanca kentini görebileceğimiz İlk İslam askerlerin ayak bastıkları Avrupa toprakları. Buradaki kale ve deniz kıyısında bir yürüyüşten sonra Fas’ın Tanca şehrine Feribotla geçiş, 2 saatlik Tanca gezisinin ardından Tarifa’ya tekrar dönüş. (Ekstra:75 Euro) Sevilia’ya hareket. Şehir turumuza başlıyoruz. Santa Maria Katedrali, kale içinde Barrio de Santa Cruz’un görülmesi.  Otel SEVİLLA (500 km.)

9. Gün; Sabah kahvaltısından sonra Cordoba’ya hareket. Panaromik şehir gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Medinetü’z-zehra görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Portekiz’e doğru yol alıyoruz. Otel BADAJOZ (420 km.)

10. Gün; Sabah kahvaltısından sonra Portekiz’in Başkenti LİZBON’a hareket. 3 saatlik yolculuk sonrası Lizbon’da akşama kadar şehir gezisi, Tarihi ve turistik mekanların görülmesinin ardından İspanyanın Badajoz şehrine hareket. Otel BADAJOZ (230 km.)

11. Gün; Sabah kahvaltısından sonra Madrid’e hareket. Madrid gezimizde; Puerto del sol, Şehrin meydanı. Plaza Royal, Plaza Mayor:  Plaza de toras; Madrid’de boğa güreşlerinin yapıldığı arena. Madrid’deki serbest zaman bitiminde. Otel MADRİD. (400 km.)

12. Gün;  Sabah kahvaaltı sonrası Madrid’deki serbest zaman bitiminde Madrid Hava Limanından İstanbul’a uçuş. Bursa’ya transfer.

Lüks araçla seyahat ücreti. Seyahat boyunca rehberlik hizmeti. 11 gece otellerde konaklama. 11 Sabah kahvaltısı Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.

Şengen Vizesi 125 Euro. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır. Müze ve ziyaret yerleri giriş ücretleri, Ekstra harcamalar ve otellerdeki mini bar kullanımları. Öğle – akşam yemekleri.15 TL Yurtdışı harcı.

Diğer Paketler

İspanya - Fas - Portekiz_Turu - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
Yunanistan'dan başlayarak portekize kadar uzanan 12 günlük tur. Gidiş karadan, dönüş uçakla. Tam 6 ülke.
yunanistan-ispanya-italya-endulus-fas-portekiz-turu-bursadan-karadan-bursa-cikisli-ucuz